Kvalitní župany evropské výroby

Pokud hledáte opravdu kvalitní župan, spoléhejte se na evropskou výrobu a zapomeňte na levné čínské atrapy. Prádlo Elegant představuje širokou nabídku županů jen od evropských výrobců. Podívejme se nyní na přehled jednotlivých výrobců (či značek) a jejich produkty podle zvoleného materiálu.

Značka DKaren: saténové, huňaté, froté a viskózové župany

Značka DKaren reprezentuje zejména čistě saténové župany bez přídavku elastanu. K těmto županům vytváří také košilky a komplety (saténová pyžama) vhodné k pořízení jako barevně sladěný set. K dalšímu sortimentu se řadí celá řada  huňatých županů v různé délce, barvě, s kapucí, anebo límcem (modely a varianty Diana a Eliza). Tyto župany naleznete také jako pánské huňaté župany.  Nabídku doplňují froté tenké župany s krátkými uzlíčky na vrchní straně (pod  názvem Velma, Marta, Inga a Etna). Župany z viskózy (modely Rachel, Ines, Leda, Viki, Erika) jsou vhodné také ke košilkám a pyžamům z viskózy DKaren.

Značka Wanmar: župany z thermo froté, hladkého bavlněného úpletu, fleecu a veluru

Výrobce Wanmar přišel s župany z materiálu zvaný thermo froté (model Rose, Krokus, Lobelia) s hustými malými uzlíčky na vnější straně. Vnitřní vrstva je pokryta jemným fleecem.  Jedná se o župany vyrobené s většinovým podílem bavlny. Dalším materiálem je tenčí bavlněný úplet, který může být doplněný na vnitřní vrstvě hřejivým fleecem (Antonio, Dracena, Surfinie, Kalina, Agava). Další kategorii tvoří župany z veluru (Forsythia, Bonjour, Lila, Konvalia) připomínající plyš. Oblíbeným materiálem je fleece, který je jemný na dotek a příjemně hřeje (Magnolie). Huňatý župan se skrývá pod názvem Pelargonie. Vytváří také pruhované župany na zip  a se zavazováním na pásek (frotý župan Wanmar).

Zajímavou nabídku vytváří také další značky: Dorota, Madlen Style, De Lafense, Gazzaz, Kalimo, LL, Sensis a Taro. O těchto županech si povíme příště.