Froté župany

Froté župan patří k jednomu z nejoblíbenějších županů. Není tak hřejivý jako huňatý, nebo soft župan s dlouhým vlasem po obou stranách, ale přitom si hřejivé vlastnosti zachovává. Je tvořený hustými uzlíčky na vnější straně, častokrát v kombinaci s hřejivým fleecem na rubu (župan je pak označován jako termofroté). Dobře odvádí vlhkost, rychle schne a je příjemný k pokožce. Je vyrobený z bavlny, anebo z většinového podílu bavlny. Jedná se tedy o bavlněný župan. Froté župan bývá vyhotovený s kapsami, s páskem na zavazování, anebo se zipem, jako varianta s kapucí, nebo se šálovým límcem. Do nabídky jsme zařadili dámské froté župany, pánské froté župany i dětské froté župany.

 

K dispozici máme dámské froté župany s emblémem, zajímavou náprstní výšivkou od značky Dorota.

Žádané bývají froté župany na praktické zapínání – na zip. Jsou pohodlné, působí vkusně a jsou praktické. Ve skříni už nemusíte hledat zapadlý pásek, ani si pásek neustále hlídat při praní, či aby se Vám nerozvázal a neztratil se při nošení. Vyrábí jej Wanmar.

Župan můžete pořídit v délce nad kolena, nebo do půli lýtek. K dispozici je nepřeberné množství barevných variant. Na výběr jsou evropské značky jako DKaren, Madlen Style, Dorota, Wanmar a další.